Muzyczny Środek Europy 2014

Międzynarodowy Festiwal "Muzyczny Środek Europy" przeszedł już do historii. W tym roku gościliśmy: Chór "KAKI" z Łotwy, „Biogroove Quartet" z Sycylii oraz chór Cantores Misericordiae Dei z Polski. W związku z problemami niezależnymi od żadnej ze stron Zespół Pieśni i Tańca "Lwowiacy" z Ukrainy niestety nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu. Przez cały czas trwania Festiwalu towarzyszyli nam również partnerzy projektu Partnerskiego Grundtviga ze stowarzyszeń „People Help the People", „Progresso per L'Europa" z Italii oraz „Menderes Adult Education Centre" z Turcji.

Czas spędzany wspólnie minął z niezwykłą prędkością. Wspólne próby, warsztaty oraz spotkania przy wspólnym stole minęły w przyjacielskiej muzycznej atmosferze. Mimo różnic kulturowych znaleźliśmy wiele podobnych motywów muzycznych. Znaleźliśmy czas, aby pokazać różnorodność Łodzi i jej okolic, m.in. Fabryka Sztuki, Muzeum Kinematografii, Manufakturę, Konstantynów, Lutomiersk, Wiśniową Górę, osadę rybacką Sereczyn.

Różnorodny repertuar, pasja wykonawców i radość płynąca ze sceny udzielały się publiczności... Owacjom a nawet tańcom nie było końca. Wspólne wykonania piosenek przygotowanych w czasie warsztatów zaskoczyły wszystkich. 60 artystów śpiewających jednocześnie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim robiło niezwykłe wrażenie. Rozstawaliśmy się z wielkim żalem i cóż...

Do zobaczenia za rok.

V Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Środek Europy odbył się pod patronatem Starosty Pabianickiego.
Na organizację Festiwalu Stowarzyszenie otrzymało dotację z otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

logo lodzkie2

Więcej zdjęć z V Międzynarodowego Festiwalu "Muzyczny Środek Europy" 2014