Akademia Malucha 2018

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjnego „CANTORES” realizuje projekt Akademia Malucha skierowany do dzieci w wieku 2-4 lata, zamieszkałych w Konstantynowie Łódzkim, które nie są objęte edukacją przedszkolną oraz ich rodziców.

Zajęcia ogólnorozwojowe, plastyczne i muzyczne, ekologiczne odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Partnerem projektu jest Gmina Konstantynów Łódzki.

Poprzez prowadzenie zajęć warsztatowych dla dzieci chcemy ułatwić im dostęp do edukacji w grupie rówieśniczej. Zorganizowaliśmy nową przestrzeń publiczną, która jest miejscem edukacji i zabawy.

Efektownym podsumowaniem projekt jest współorganizacja Konstantynowskiego Dnia Dziecka w Centrum miasta, które w tym roku dzięki Państwa głosom zorganizujemy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Tadeusz Kościuszko z wysokości pomnika patrzył z niedowierzaniem na setki biegających, roześmianych dzieci a kolorowy, pełen zabawy plac nabrał dziecięcych rumieńców. Zjeżdżalnia, basen, zamek i trampoliny, młodociani kierowcy w akumulatorowych samochodzikach i nieco starsi adepci Policji na motorach to niezwykłe atrakcje, które bezpłatnie cieszyły najmłodszych w ciągu tego dnia.

Projekt został dofinansowany przez gminę Konstantynów Łódzki reprezentowaną przez burmistrza Henryka Brzyszcza.

logo KL poziom


Galeria: