Akademia Malucha 2020

Zakończyliśmy realizację projektu „Akademia Malucha" - działania edukacyjno-animacyjne. W ramach zadania od września do grudnia odbyło się 60 różnorodnych działań dla 50 dzieci od 1 roku życia. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych dwa razy w tygodniu. Ze względu na ograniczenia związane z czasem pandemii uczestnicy byli podzieleni na cztery grupy. Projekt obejmujący działania edukacyjno-animacyjne, umożliwił najmłodszym udział w warsztatach artystycznych przy jednoczesnym rozwijaniu kompetencji społecznych. Zaplanowane twórcze warsztaty, połączyły dzieci, ich rodziny, opiekunów i animatorów we wspólnym odkrywaniu sztuki, jako istotnego elementu życia.

Dopełnieniem warsztatów był otwarty bezpłatny koncert dla całych rodzin. Pokój zmienił się w artystyczną przestrzeń do wspólnej zabawy, stworzoną z myślą o maluchach. Koncert z muzyką graną na żywo dał niezwykłe doznania, pełne różnorodnych bodźców. Nowatorska, dostosowana do dzieci forma muzyczna z wykorzystaniem rekwizytów i pomocy dydaktycznych, pobudziła zmysł dotyku, wzroku i słuchu. Rekwizyty do koncertu dzieci wykonały na warsztatach oraz w domu, według wskazówek prowadzącej. Koncert można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku pod tym linkiem.

Aby nie stawiać barier ekonomicznych, odpłatność za warsztat wynosiła symboliczne 5 zł a udział w koncercie był bezpłatny.

Warsztaty realizowane są w ramach zadania pn: "Akademia Malucha" - działania edukacyjno-animacyjne w ramach Programu Edukacja kulturalna. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

 

Galeria: