Muzyczny Środek Europy 2019

X Międzynarodowy Festiwal „Muzyczny Środek Europy” przeszedł już do historii. Przez kilka dni artyści z kilku grup prezentowali muzyczną różnorodność kulturową. Odbyły się muzyczne warsztaty z dziećmi, warsztaty dla samych artystów oraz koncerty.

Przedszkole „Bajka” gościnnie przywitało artystów, którzy odwdzięczyli się piękną muzyką, koncert dla dzieci odbył się także w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie.

Koncert Finałowy odbył się w plenerze, w parku na Placu Wolności w Konstantynowie Łódzkim. Muzyka klasyczna i filmowa, poezja śpiewana, folklor Białorusi w czystej formie oraz we współczesnych aranżacjach, melodyjne włoskie piosenki to ilustracja repertuaru zakończonego Festiwalu.

W muzyczną podróż po Europie zabrali wszystkich: Paweł Sieradzan i Mateusz Tranda, Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Francesca Surace z Italii, białoruskie grypy „Tratetskiya Musici” oraz „BAGACZ”.

Na zakończenie Festiwalu chór Cantores Misericordiae Dei oraz Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaśpiewały w konstantynowskich kościołach.

Za wszelką pomoc, zaangażowanie i obecność dziękujemy wszystkim.

Aleksandra Lobka, Mariusz Augustyniak

Organizator: Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne CANTORES
Współorganizatorzy: Powiat Pabianicki, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie łódzkim

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu województwa łódzkiego, współfinansowane przez gminę Konstantynów Łódzki.

Fot. Krzysztof Skowron

 

Więcej zdjęć z X Międzynarodowego Festiwalu "Muzyczny Środek Europy" 2019