Aktualności

 Serdecznie zapraszamy na warsztaty rodzinne ?‍?‍?‍? 26 października i 9 listopada.

26 października godz. 10 - 12
STAWIANIE GRANIC, REAKCJE NA ICH PRZEKRACZANIE
Dziecko potrzebuje słyszeć od rodzica „tak“ ale i jego „nie“. Wówczas kontakt jest prawdziwy i bliski. Czasem reakcje dzieci na odmowę lub postawienie ostro granicy przez rodzica zaskakują i wywołują burzliwe uczucia.
A jak przyjmować „nie“ od dziecka? Dlaczego stawianie granic przez dziecko ma znaczenie?
W trakcie warsztatów zatrzymamy się m.in. przy tematyce:
- dbania o integralność dziecka
- reagowania na „nie“ dziecka
- dbania o własną integralność rodzica

9 listopada godz. 10 - 12
ZŁOŚĆ DZIECKA, PRZYCZYNY, SPOSOBY JEJ WYRAŻANIA
Czasem zdarza się, że jako rodzice zastanawiamy się, jak reagować, w jaki sposób mówić, co zmienić, zwłaszcza w sytuacjach, gdy dziecko się złości.
Czasem zachowania i reakcje dzieci nas zaskakują i jesteśmy zdezorientowani, bezsilni, a czasem zaskoczeni swoją własną reakcją.
W trakcie warsztatów przyjrzymy się takim sytuacjom:
- jak na nie spojrzeć uważniej, z nowej perspektywy
- jak na nie reagować
- jak radzić sobie ze swoimi uczuciami i uczuciami dziecka

Prowadzenie: Jolanta Marchlewska – psycholog, propagatorka komunikacji empatycznej Marshalla Rosenberga (www.cnvc.org) i edukacji emocjonalnej. Prowadzi warsztaty z dziećmi w przedszkolach i szkołach, dla grupy nauczycieli i rodziców oraz indywidualne poradnictwo rodzinne i psychologiczne. Brała udział w międzypokoleniowym projekcie "Bajki empatyczne", prowadząc warsztaty dla dzieci i współuczestnicząc w wydaniu opowiadań, bajek i wierszy empatycznych - „Latające Bajki - pomagajki ”- wraz z grupą Latających Babć w Stowarzyszeniu Kobiety.lodz.pl. Jestem trenerem Familylab, międzynarodowej organizacji, założonej przez Jespera Juula, duńskiego pedagoga i autora książek o wychowaniu.

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzki, ul.Łódzka 28

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fb

Organizator: Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne „Cantores”

Warsztaty realizowane w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania "PRYM"w ramach zadania pn: "Akademia malucha i seniora - cykl działań wzmacniających kapitał społeczny" współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Poddziałanie "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie"