Międzynarodowy Festiwal "Muzyczny Środek Europy"

festiwal2017 mVIII Międzynarodowy Festiwal "Muzyczny Środek Europy" to ważne wydarzenie cykliczne na mapie województwa łódzkiego, które w dniach 21-25 września 2017 r. zaangażowało oraz zgromadziło mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i powiatu pabianickiego. Celem Festiwalu jest upowszechnianie światowej i polskiej kultury muzycznej, stworzenie warunków dla wzmacniania tożsamości i uczestnictwa w kulturze.

festival2015 mVI Międzynarodowy Festiwal "Muzyczny Środek Europy" po patronatem Starosty Pabianickiego, współorganizowany ze Starostwem Powiatowym w Pabianicach, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim i Województwem Łódzkim został zrealizowany przy udziale środków z budżetu Województwa Łódzkiego.

Międzynarodowy Festiwal "Muzyczny Środek Europy" przeszedł już do historii. W tym roku gościliśmy: Chór "KAKI" z Łotwy, „Biogroove Quartet" z Sycylii oraz chór Cantores Misericordiae Dei z Polski. W związku z problemami niezależnymi od żadnej ze stron Zespół Pieśni i Tańca "Lwowiacy" z Ukrainy niestety nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu. Przez cały czas trwania Festiwalu towarzyszyli nam również partnerzy projektu Partnerskiego Grundtviga ze stowarzyszeń „People Help the People", „Progresso per L'Europa" z Italii oraz „Menderes Adult Education Centre" z Turcji.